| RESOLUTION | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 22.3x14.9mm CMOS APS-C |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | CANON |
| MODEL: | EOS R100+RF-S18-45 TRAVEL KIT |
| RESOLUTION: | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 22.3x14.9mm CMOS APS-C |
| PROCESSOR: | DIGIC 8 |
| FPS: | ДО 6.5К/СЕК |
| LENS: | RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM |
| RECORDING: | 4K UHD 3840 X 2160 24FPS |
| FILE FORMATS: | JPEG/RAW/C-RAW |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| VARI-ANGLE: | No |
| VIEWFINDER: | 0,39" OLED 2.36 МИЛИОНА ТОЧКИ |
| AF POINTS: | 143 |
| ISO SENSETIVITY: | 100-12800 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion LP-E17 |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| DIMENSION: | 116,3 X 85,5 X 68,8 MM |
| WEIGHT: | 485ГР |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8714574684543 |











