| RESOLUTION | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 22.3x15mm CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | CANON |
| MODEL: | EOS 250D 18-55 IS |
| RESOLUTION: | 24.1 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 22.3x15mm CMOS |
| PROCESSOR: | DIGIC 8 |
| FPS: | ДО 5К/СЕК |
| LENS: | EF-S 18-55MM F/4-5.6 IS STM |
| RECORDING: | 4K UHD 3840 X 2160 25FPS |
| FILE FORMATS: | JPEG/RAW |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| VARI-ANGLE: | Yes |
| VIEWFINDER: | ОПТИЧЕН |
| LIVE VIEW: | Yes |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| AF POINTS: | 9 |
| ISO SENSETIVITY: | 100-51200 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| DUSTPROOF: | No |
| WATERPROOF: | No |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | LP-E17 |
| DIMENSION: | 122.4X92.6X69.8MM |
| WEIGHT: | 449 ГР. |
| BODY MATERIAL: | АЛУМИНИЕВА СПЛАВ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8714574661193 |









