| DISPLAY | E-Ink Carta 7"(17.78 cm) Touch |
| INTERNAL MEMORY | 16 GB |
| SUPPORTED FILES | MOBI,DOC,PDF,HTML,EPUB,ZIP |
| INTERFACE | USB Type-C |
| Brand | POCKETBOOK |
| MODEL: | Era PB700 Stardust Silver 16GB |
| DISPLAY: | E-Ink Carta 7"(17.78 cm) Touch |
| INTERNAL MEMORY: | 16 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| SUPPORTED FILES: | MOBI,DOC,PDF,HTML,EPUB,ZIP |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 WI-FI |
| INTERFACE: | USB Type-C |
| AUDIO: | M4A, M4B, OGG, MP3 |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| WEIGHT: | 228 g |
| BATTERY: | 1700 MAH |
| OTHER FUNCTIONS: | IPX8, ТЕКСТ В РЕЧ, BLUETOOTH |
| COLOUR: | STARDUST SILVER |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7640152096716 |










