| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 128 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI MAX+ 395 |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.1 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 8060S GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 PRO |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | ProArt HN7306EAC-LX041X |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 128 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.390 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI MAX+ |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI MAX+ 395 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.1 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 8060S GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB-A 3.2, 2x USB-C 4.0 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, Micro SD Card Reader |
| OS: | WINDOWS 11 PRO |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 73 Wh LI-ION |
| COLOUR: | NANO BLACK |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711636373166 |




































