| POWER CONSUMPTION | 3000 W |
| MAX AIRFLOW SPEED | 270 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX | 45 L |
| Brand | FIELDMANN |
| MODEL: | FZF 4030-E |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| TYPE ENGINE: | ЕЛЕКТРИЧЕСКИ |
| POWER CONSUMPTION: | 3000 W |
| MAX AIRFLOW SPEED: | 270 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX: | 45 L |
| MULCHING FUNCTION: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.500 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8590669253678 |


