| KIND | Top loader |
| WASHING CAPACITY | 6.0 kg |
| SPIN-RPM | 1200 об/min |
| DEPTH | 60.0 см |
| Brand | AEG |
| MODEL: | LTR6G261E |
| KIND: | Top loader |
| WASHING CAPACITY: | 6.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1200 об/min |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 65 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONPERCYC: | 40 L |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 77.0 dB |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| EASY IRONFUNCTION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| QUICK PROGRAM: | 20 мин |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM DUVET: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 90.00 см |
| WIDTH: | 40.0 см |
| DEPTH: | 60.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394011981 |











