| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 8.0 kg |
| SPIN-RPM | 1500 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| DEPTH | 64.0 см |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | WTD 160 |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 8.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1500 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 266 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 68 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 47 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 6:29 H |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:39 H |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 71.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| AUTOPROGRAM WASH AND DRY: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 64.0 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4002516592600 |














