| POWER CONSUMPTION | 1480 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 110 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 35 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-CS28 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1480 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 110 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 13800 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 20.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 35 мм |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.040 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| EAN | 3800972016323 |






