| POWER | 150 W |
| BODY MATERIAL | PLASTIC |
| MATERIAL OF THE JUG | PLASTIC |
| Brand | PHILIPS |
| MODEL: | HR1888/70 |
| TYPE: | SLOW JUICERS |
| POWER: | 150 W |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC |
| MATERIAL OF THE JUG: | PLASTIC |
| PULP REGULATOR: | No |
| EXTRALARGE FEEDING TUBE: | Yes |
| ANTI SLIP FEET: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 5.859 kg |
| EAN | 8710103860822 |










