| PROCESSOR TYPE | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH | 11.0 " |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | 4G |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia V11 LTE 256/8 NT.LJREX |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 11.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 27.9 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.2 GHz Dual + 2 GHz Hexa-Core |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 240 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| DUAL SIM: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | MIST GREEN |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | No |
| MP3: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| DIMENSION: | 255.6 X 169.1 X 7.5 MM |
| WEIGHT: | 545 g |
| BATTERY TYPE: | 8000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| PRODUCT NUMBER: | A25009L NT.LJREX V11-22M |
| EAN | 4711474709011 |

























