| SCREEN TECHNOLOGY | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 77.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| SMART TV | Yes |
| Brand | SONY |
| MODEL: | K-77XR80 4K Ultra HD OLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 77.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 195.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | XR OLED MOTION |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/C/S |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | XR CONTRAST BOOSTER 15 |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | ACOUSTIC SURFACE AUDIO |
| SOUND TECHNOLOGY: | 3D SURROUND UPSCALING |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | COGNITIVE PROCESSOR XR™ |
| OTHER FUNCTIONS: | VOICE SEARCH |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| COMPOSIT INPUT: | No |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | No |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1012 x 1713 x 405 |
| WEIGHT: | 34.0 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 X 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 44.000 kg |
| EAN | 4548736159730 |



























