| SCREEN TECHNOLOGY | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 83.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| SMART TV | Yes |
| Brand | SONY |
| MODEL: | XR-83A80L 4K Ultra HD OLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | OLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 83.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 210.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | XR OLED MOTION |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T/T2/C/S |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | XR TRILUMINOS PRO, 4K/120 FPS |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | ACOUSTIC SURFACE AUDIO |
| SOUND TECHNOLOGY: | ACOUSTIC AUTO CALIBRATION |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | COGNITIVE PROCESSOR XR™ |
| OTHER FUNCTIONS: | VOICE SEARCH, APPLE AIRPLAY |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1072 x 1880 x 428 |
| WEIGHT: | 43.5 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 40СМ X 40СМ |
| DIFFERENT SIZE: | 55", 65", 77" |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 59.000 kg |
| EAN | 4548736150638 |





































