| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 550 m3/h |
| ENERGY CLASS | B |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 107.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 65 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | WCT3 63F LTX |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 550 m3/h |
| ENERGY CLASS: | B |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 107.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 65 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | B |
| LIGHTING EFFICIENCY CLASS: | A |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | D |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 7.0 W |
| WIDTH: | 51.40 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437053887 |








