| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 375 m3/h |
| ENERGY CLASS | D |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 72.7 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 71 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | WHVP 65F LM K |
| TYPE: | TILT |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 375 m3/h |
| ENERGY CLASS: | D |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 72.7 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 140 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 71 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | E |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | E |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 2.0 W |
| BOOSTER FUNCTION: | Yes |
| WIDTH: | 59.80 см |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437621376 |






















