| WI-FI | Yes |
| Brand | DJI |
| MODEL: | FLIP FMC (DJI RC 2) |
| DRONE TYPE: | DRONE WITH CAMERA |
| CAMCORDER: | 48 MP |
| WI-FI: | Yes |
| CONTROLLER: | Yes |
| BATTERY TYPE: | Li-ion |
| FLIGHT ENDURANCE: | ДО 31 МИНУТИ |
| INTERNAL MEMORY: | 2GB |
| MEMORY CARD TYPE: | MICRO SD ДО 512 GB |
| DIMENSION: | 233 X 280 X 79 ММ |
| MAX FLIGHT DISTANCE: | ДО 4 000 МЕТРA |
| GPS: | Yes |
| FREQUENCY RANGE: | 2.4 / 5.8 GHz |
| ADDITIONAL INFORMATION: | ОБХВАТ - СПРЯМО "CE" РЕГУЛАЦИИ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6941565992536 |















