| MAXPOWER-W | 1500.0 W |
| HEATED AREA UP TO | 15.00 m² |
| THERMOSTAT | Yes |
| WEEKLY PROGRAMMER | Yes |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | HC 4000-15 1500W |
| CONVECTOR TYPE: | WALL MOUNTED |
| MAXPOWER-W: | 1500.0 W |
| HEATED AREA UP TO: | 15.00 m² |
| THERMOSTAT: | Yes |
| MOISTURE RESISTANCE: | IP24 |
| DISPLAY: | Yes |
| TIMER: | Yes |
| WEEKLY PROGRAMMER: | Yes |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 4062321976149 |
















