| POWER | 1000 W |
| SPEED LEVELS | 4 |
| BODY MATERIAL | PLASTIC |
| CAPACITY OF MAIN BOWL | 3.00 L |
| Brand | KENWOOD |
| MODEL: | FDM73.850SS |
| TYPE: | KITCHEN ROBOT |
| POWER: | 1000 W |
| SPEED LEVELS: | 4 |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC |
| CAPACITY OF MAIN BOWL: | 3.00 L |
| MATERIAL OF MAIN BOWL: | PLASTIC |
| SHAKER JUG CAPACITY: | 1.50 L |
| AUTO FUNCTIONS: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 8.430 kg |
| EAN | 5011423007755 |












