| POWER CONSUMPTION | 1300 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 216 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 60 мм |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | BOSCH PROFESSIONAL |
| MODEL: | GCM 216 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1300 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 216 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 4800 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 30.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 60 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 43 мм |
| LASER: | No |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4059952531144 |







