| POWER CONSUMPTION | 1200 W |
| SLATE DIAMETER | 180 мм |
| SPEED CONTROL | Yes |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-PC04T |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1200 W |
| SLATE DIAMETER: | 180 мм |
| SPEED CONTROL: | Yes |
| IDLE SPEED 1/min: | 300-3000 |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 3.500 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123124167 |








