| TYPE | OVER-EAR |
| SOUND CONTROL | Yes |
| Brand | HYPERX |
| MODEL: | CLOUD II PINK HHSC12-AC-PK-G |
| CONNECTION TYPE: | WITH CABEL |
| TYPE: | OVER-EAR |
| FREQUENCY RANGE: | 10 Hz - 23 kHz |
| IMPEDANCE: | 60 Ω |
| MICROHPONE: | Yes |
| SENSITIVITY: | 98±3 dB SPL |
| SOUND CONTROL: | Yes |
| CABLE LENGHT: | 1.0 м |
| Gaming: | Yes |
| STREAMING: | Yes |
| KIND: | HEADPHONES |
| COLOUR: | PINK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 196188046289 |




















