| PROCESSOR TYPE | ALLWINER A537 |
| DISPLAY SIZE INCH | 10.1 " |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 6 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | XMART |
| MODEL: | 10" 128/6 GB X10S BLACK |
| PROCESSOR TYPE: | ALLWINER A537 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 10.1 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 25.6 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 800x1280 |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 6 GB |
| CONNECTIVITY: | WI-FI |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLACK |
| AUDIO: | 2 SPEAKERS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 242.7X161.5X8 MM |
| WEIGHT: | 485 g |
| BATTERY TYPE: | 5000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| PRODUCT NUMBER: | X10S |
| EAN | 3800202100303 |

















