| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 600 m3/h |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 48.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 68 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | LFP616K |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 600 m3/h |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 48.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 134 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 68 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | A |
| LIGHTING EFFICIENCY CLASS: | A |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | C |
| CHARCOAL FILTER: | Yes |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 5.0 W |
| WIDTH: | 60.00 см |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543822669 |














