| SCREEN TECHNOLOGY | QLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 86.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 120 HZ |
| OPERATING SYSTEM | GOOGLE TV |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | DOLBY VISION |
| Brand | METZ |
| MODEL: | 86MQE8000Z 4K Ultra HD QLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | QLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 86.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 217.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 120 HZ |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | GOOGLE TV |
| SMART TV: | Yes |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY DIGITAL |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 1110 x 1930 x 399 |
| WEIGHT: | 44.9 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 600 X 400 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 4057313024052 |































