| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 647 m3/h |
| ENERGY CLASS | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 80.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 67 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | HALOGEN |
| Brand | AEG |
| MODEL: | DVB3850B |
| TYPE: | TILT |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 647 m3/h |
| ENERGY CLASS: | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 80.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 250 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 67 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | A |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | D |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE: | HALOGEN |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 40.0 W |
| WIDTH: | 80.00 см |
| GLASS PANEL: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543519897 |























