| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 420 m3/h |
| ENERGY CLASS | D |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 73.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 66 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | LFC316X |
| TYPE: | PYRAMID |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 420 m3/h |
| ENERGY CLASS: | D |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 73.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 66 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | E |
| LIGHTING EFFICIENCY CLASS: | E |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | D |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| WIDTH: | 60.00 см |
| COLOUR: | INOX |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543614585 |






















