| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 615 m3/h |
| ENERGY CLASS | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 104.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 62 dB |
| FILTER TYPE | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | LFV436K |
| TYPE: | TILT |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 615 m3/h |
| ENERGY CLASS: | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 104.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 191 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 62 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | D |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | F |
| FILTER TYPE: | PERMANENT |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 5.0 W |
| BOOSTER FUNCTION: | Yes |
| DISPLAY: | Yes |
| WIDTH: | 59.80 см |
| GLASS PANEL: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543825486 |









