| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED | 205 m3/h |
| ENERGY CLASS | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION | 35.0 kWh |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED | 68 dB |
| FILTER TYPE | REPLACEMENT |
| LIGHTING TYPE | LED |
| Brand | ELICA |
| MODEL: | VERVE IX/F/50 |
| TYPE: | CLASSICAL |
| AIRFLOW AT MAXIMUM SPEED: | 205 m3/h |
| ENERGY CLASS: | C |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 35.0 kWh |
| NUMBER OF MOTORS: | 1 |
| MAXIMUM MOTOR POWER: | 50 W |
| NOISE LEVEL AT MAX SPEED: | 68 dB |
| FLUID DYNAMIC EFFICIENCY CLASS: | E |
| GREASE FILTERING EFFICIENCY CL: | E |
| FILTER TYPE: | REPLACEMENT |
| CHARCOAL FILTER: | Yes |
| LIGHTING TYPE: | LED |
| (NOMINAL) POWER OF LIGHTING SY: | 3.0 W |
| WIDTH: | 50.00 см |
| COLOUR: | INOX |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8020283031753 |










