| DISC DIAMETER | 125 мм |
| SPEED CONTROL | No |
| VOLTAGE | 18 V |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DCG412N-XJ |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| DISC DIAMETER: | 125 мм |
| SPEED CONTROL: | No |
| IDLE SPEED 1/min: | 8000 |
| TOOL CASE: | No |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | DEWALT 18V XR |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.200 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 2.620 kg |
| EAN | 5035048356180 |




