| DISC DIAMETER | 125 мм |
| SPEED CONTROL | Yes |
| VOLTAGE | 18 V |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | MAKITA |
| MODEL: | DGA511Z |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| DISC DIAMETER: | 125 мм |
| SPEED CONTROL: | Yes |
| IDLE SPEED 1/min: | 3000-8500 |
| TOOL CASE: | No |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | MAKITA LXT |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.500 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 3.430 kg |
| EAN | 88381853552 |







