| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| VOLTAGE | 12 V |
| MAXIMUM TORQUE | 18.00 nm |
| NUMBER OF GEARS | 1 |
| BATTERY CAPACITY | 1.30 Ah |
| BATTERY COUNT | 1 |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | DAEWOO |
| MODEL: | DALD1210 |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 12 V |
| BATTERY LEVEL INDICATOR: | Yes |
| MAXIMUM TORQUE: | 18.00 nm |
| NUMBER OF TORQUE STEPS: | 20 |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-550 |
| NUMBER OF GEARS: | 1 |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| BATTERY CAPACITY: | 1.30 Ah |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| LED LAMP: | Yes |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 1.600 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7799034006647 |











