| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| MAXIMUM TORQUE | 205.00 nm |
| NUMBER OF GEARS | 3 |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | DEWALT |
| MODEL: | DCF850N-XJ |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 18 V |
| MAXIMUM TORQUE: | 205.00 nm |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-1000 / 0-2800 / 0-3250 |
| NUMBER OF GEARS: | 3 |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | DEWALT 18V XR |
| LED LAMP: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.950 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| EAN | 5035048742693 |











