| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| VOLTAGE | 18 V |
| MAXIMUM TORQUE | 70.00 nm |
| NUMBER OF GEARS | 2 |
| BATTERY CAPACITY | 5.00 Ah |
| BATTERY COUNT | 2 |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | HIKOKI |
| MODEL: | DS18DBSL-WFZ |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 18 V |
| BATTERY LEVEL INDICATOR: | No |
| MAXIMUM TORQUE: | 70.00 nm |
| NUMBER OF TORQUE STEPS: | 23 |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-400 / 0-1800 |
| NUMBER OF GEARS: | 2 |
| DRILLING CAPACITY IN WOOD: | 50 мм |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| BATTERY CAPACITY: | 5.00 Ah |
| BATTERY COUNT: | 2 |
| LED LAMP: | Yes |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 1.900 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4966376326297 |





