| BATTERY TYPE | LI-ION |
| VOLTAGE | 7.2 V |
| BATTERY CAPACITY | 1.30 Ah |
| WORKING WIDTH WITH SHRUB BLADE | 120 мм |
| WORKING WIDTH WITH GRASS BLADE | 80 мм |
| Brand | VERTO |
| MODEL: | 52G311 |
| BATTERY TYPE: | LI-ION |
| VOLTAGE: | 7.2 V |
| BATTERY INCLUDED: | BUILT-IN |
| CHARGER: | Yes |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| BATTERY CAPACITY: | 1.30 Ah |
| CHARGING TIME OF BATTERY: | 4.00 h |
| WORKING WIDTH WITH SHRUB BLADE: | 120 мм |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.610 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5902062011008 |







