| BATTERY TYPE | Li-Ion |
| VOLTAGE | 3.6 V |
| MAXIMUM TORQUE | 5.50 nm |
| BATTERY CAPACITY | 1.50 Ah |
| Brand | BLACK&DECKER |
| MODEL: | BDCSFL20AT-QW |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 3.6 V |
| MAXIMUM TORQUE: | 5.50 nm |
| IDLE SPEED 1/min: | 180 MIN-1 |
| BATTERY CAPACITY: | 1.50 Ah |
| CHARGING TIME: | 10 h |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.400 kg |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5035048706381 |










