| RESOLUTION | 20.9 MPx |
| TYPE OF SENSOR | 23.5x15.6 мм CMOS |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | NIKON |
| MODEL: | Z30 + 16-50VR |
| RESOLUTION: | 20.9 MPx |
| TYPE OF SENSOR: | 23.5x15.6 мм CMOS |
| FPS: | ДО 11К/СЕК |
| LENS: | DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR |
| RECORDING: | 4K UHD (3840X2160) 30FPS |
| FILE FORMATS: | RAW, JPEG |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 7.5 см |
| VIEWFINDER: | No |
| AF POINTS: | 209 |
| ISO SENSETIVITY: | 100-51200 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| GPS: | No |
| NFC: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | 1х SD/SDHC/SDXC (UHS I) |
| SELF CLEANING SYSTEM: | Yes |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion EN-EL25 |
| TYPE: | MIRRORLESS |
| DIMENSION: | 128 X 73,5 X 59,5 ММ |
| WEIGHT: | 405 ГР. |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4960759910783 |
















