| POWER | 1200 W |
| WORK LEVELS | 8 |
| JUG CAPACITY | 2.20 L |
| Brand | BLACK&DECKER |
| MODEL: | BXJB1201E |
| TYPE BLENDER: | NORMAL |
| POWER: | 1200 W |
| WORK LEVELS: | 8 |
| PULSE FUNCTION: | Yes |
| JUG TYPE: | GLASS |
| JUG CAPACITY: | 2.20 L |
| BLADE MATERIAL: | STAINLESS STEEL |
| SUITABLE FOR CRUSHING ICE: | Yes |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 4.850 kg |
| EAN | 8432406120136 |










