| DISPLAY | 7.8" Kaleido 3 1404x1872 SL |
| INTERNAL MEMORY | 32 GB |
| SUPPORTED FILES | PDF,PDF(DRM),EPUB,EPUB(DRM) |
| INTERFACE | USB-C |
| Brand | POCKETBOOK |
| MODEL: | InkPad Color 3 PB743 St. Sea |
| DISPLAY: | 7.8" Kaleido 3 1404x1872 SL |
| INTERNAL MEMORY: | 32 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| SUPPORTED FILES: | PDF,PDF(DRM),EPUB,EPUB(DRM) |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 AC/B/G/N |
| INTERFACE: | USB-C |
| AUDIO: | МОНО,BLUETOOTH, TEXT-TO-SPEECH |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| WEIGHT: | 270 g |
| BATTERY: | 2900 MAH |
| OTHER FUNCTIONS: | IPX8 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7640152093937 |










