| COOKING FUNCTIONS | 101.8 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| CAVITY VOLUME | 76 |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | DGC 7450 |
| HEIGHT: | 59.60 см |
| WIDTH: | 59.5 см |
| DEPTH: | 56.9 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 101.8 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| TOUCH CONTROL: | Yes |
| ELCTRONIC CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| STEAM COOKING: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 3 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| CAVITY VOLUME: | 76 |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 5 |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+8 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4002516587576 |










