| TYPE DEVICE | СЪРАУНД КОЛОНА |
| MAX POWER | 30-150 W |
| IMPEDANCE | 4-8 ohms |
| FREQUENCY RANGE | 48Hz – 40kHz |
| SENSITIVITY | 86 dB |
| NUM WAYS | 2 |
| Brand | POLK AUDIO |
| MODEL: | MONITOR XT15BK |
| KIND: | SPEAKERS |
| TYPE DEVICE: | СЪРАУНД КОЛОНА |
| MAX POWER: | 30-150 W |
| IMPEDANCE: | 4-8 ohms |
| FREQUENCY RANGE: | 48Hz – 40kHz |
| SENSITIVITY: | 86 dB |
| DIMENSION (X, W, D): | 269 x 165 x 182 |
| WEIGHT: | 4.08 КГ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 747192133375 |










