| KIND | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS | 7.2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL | 95 W |
| IMPEDANCE | 8 ohm |
| RADIO TUNER | FM/AM |
| USB | Yes |
| WI-FI | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| MULTIROOM | Yes |
| Brand | DENON |
| MODEL: | AVR-X2800H |
| KIND: | Amplifiers and receivers |
| CHANNELS: | 7.2 |
| OUTPUT POWER PER CHANNEL: | 95 W |
| IMPEDANCE: | 8 ohm |
| FREQUENCY RANGE: | 20Hz-20kHz |
| PRE-AMPLIFIER: | Yes |
| RADIO TUNER: | FM/AM |
| HDMI: | x 6 IN/ 2 x OUT |
| USB: | Yes |
| DTS FORMATS: | NEURAL:X, VIRTUAL:X |
| DOLBY DIGITAL FORMATS: | Atmos |
| OPTICAL INPUT: | x 2 |
| WI-FI: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| MULTIROOM: | Yes |
| COAXIAL INPUT: | Yes |
| GRAPHIC EQUALISER: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WEIGHT: | 9.5 КГ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 747192138479 |












