| POWER CONSUMPTION | 1100 W |
| MAX DELIVERY CAPACITY | 4800.00 L/hr |
| MAX DELIVERY HEIGHT | 46.00 м |
| MAX SUCTION HEIGHT | 9.00 м |
| MAX RATED PRESSURE | 4.60 bar |
| Brand | STEINBERG |
| MODEL: | HWG 80/46 - 1100 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1100 W |
| MAX DELIVERY CAPACITY: | 4800.00 L/hr |
| MAX DELIVERY HEIGHT: | 46.00 м |
| MAX SUCTION HEIGHT: | 9.00 м |
| MAX RATED PRESSURE: | 4.60 bar |
| PRODUCT WEIGHT: | 13.000 kg |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4011458460120 |







