| TYPE | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT | 172.00 см |
| WIDTH | 60.00 см |
| DEPTH | 71.00 см |
| NET VOLUME | 360 L |
| COLOUR | INOX |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | LG |
| MODEL: | GTBV38PZGKD |
| TYPE: | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT: | 172.00 см |
| WIDTH: | 60.00 см |
| DEPTH: | 71.00 см |
| NET VOLUME: | 360 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 256 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 79 L |
| COLOUR: | INOX |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ICE MAKER: | Yes |
| MOISTURE ZONE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELF: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 227 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 35.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806091568502 |

















