| TYPE | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT | 184.00 см |
| WIDTH | 86.00 см |
| DEPTH | 73.00 см |
| NET VOLUME | 592 L |
| COLOUR | INOX |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | LG |
| MODEL: | GTF916PZPED |
| TYPE: | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT: | 184.00 см |
| WIDTH: | 86.00 см |
| DEPTH: | 73.00 см |
| NET VOLUME: | 592 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 418 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 174 L |
| COLOUR: | INOX |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| DISPENSER: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 323 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 38.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806096012116 |















