| TYPE | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT | 171.50 см |
| WIDTH | 70.00 см |
| DEPTH | 67.20 см |
| NET VOLUME | 393 L |
| COLOUR | ИНОКС |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | RT38CG6624S9EO |
| TYPE: | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT: | 171.50 см |
| WIDTH: | 70.00 см |
| DEPTH: | 67.20 см |
| NET VOLUME: | 393 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 295 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 98 L |
| COLOUR: | ИНОКС |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 245 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 39.0 dB |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095276953 |












