| POWER | 1450.00 W |
| PUMP PRESSURE | 15.00 bar |
| BEANS CONTAINER CAPACITY | 250 г |
| WATER TANK CAPACITY | 1800.00 ml |
| Brand | DELONGHI |
| MODEL: | ECAM290.51.B |
| TYPE: | FREE-STANDING |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC AND METAL |
| POWER: | 1450.00 W |
| PUMP PRESSURE: | 15.00 bar |
| GRINDER SETTINGS: | 13 |
| BEANS CONTAINER CAPACITY: | 250 г |
| WATER TANK CAPACITY: | 1800.00 ml |
| MAXIMUM CUP HEIGHT: | 140.0 см |
| ADJUSTABLE CHUTE HEIGHT: | Yes |
| HOT WATER OUTPUT: | Yes |
| GROUND COFFEE OPTION: | Yes |
| DRIP TRAY WITH WATER LEVEL IND: | Yes |
| CUP WARMER: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WEIGHT: | 9.40 kg |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 10.800 kg |
| EAN | 8004399027039 |












