| POWER | 1450.00 W |
| PUMP PRESSURE | 15.00 bar |
| BEANS CONTAINER CAPACITY | 260 г |
| WATER TANK CAPACITY | 1.70 ml |
| AUTOMATIC CAPPUCCINO SYSTEM | No |
| Brand | KRUPS |
| MODEL: | EA5008E0 |
| TYPE: | FREE-STANDING |
| POWER: | 1450.00 W |
| PUMP PRESSURE: | 15.00 bar |
| GRINDER TYPE: | METAL |
| GRINDER SETTINGS: | 5 |
| BEANS CONTAINER CAPACITY: | 260 г |
| WASTE CONTAINER CAPACITY: | 9 |
| WATER TANK CAPACITY: | 1.70 ml |
| TEMPERATURE CONTROL: | Yes |
| AUTOMATIC CAPPUCCINO SYSTEM: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 9.080 kg |
| EAN | 3016667299890 |










