| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 7.200 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 8.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 2.230 KW |
| POWERCONSHEATING | 2.150 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -10 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | AP71DFMHRA1U71WEMFRA |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 7.200 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 8.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 7 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 2.230 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -10 °C |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 4 L/hr |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 28/64 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 69 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 1510 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 408/1810/435 MM |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 960/703/400 MM |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 27 |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 44 |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6932063830758 |























