| TYPE AIR COMPRESSOR | OIL |
| MAX OPERATING PRESSURE | 8 bar |
| TANK VOLUME | 50.00 L |
| SUCTION CAPACITY | 195 l/min |
| OUTPUT FLOW | 110 l/min |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-AC02 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| TYPE AIR COMPRESSOR: | OIL |
| MAX OPERATING PRESSURE: | 8 bar |
| TANK VOLUME: | 50.00 L |
| POWER CONSUMPTION: | 1500 W |
| SUCTION CAPACITY: | 195 l/min |
| OUTPUT FLOW: | 110 l/min |
| PRODUCT WEIGHT: | 27.500 kg |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123123368 |





