| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE 5 210H |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.8 GHz |
| DISPLAY TYPE | МАТОВ, 144 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| OS | No |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | FX607VU-RL048 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.200 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE 5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE 5 210H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.8 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ, 144 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 6 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 2x USB-C (1xTB4) |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 56 Wh LI-ION |
| COLOUR: | MECHA GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387861073 |































