| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI 9 HX 370 |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.1 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, 240 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | MSI |
| MODEL: | Stealth A16 AI+ AMG |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.100 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 9 HX |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI 9 HX 370 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.1 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 240 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | IR 1080P + Privacy shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C T-BOLT 4 |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| GIFTS: | Мишка, пад, 128 GB USB в компл |
| OTHER PORTS: | AUX, FPS, LAN |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 99.9Wh LI-ON |
| COLOUR: | SELENITE GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711377389204 |




























